משפט פלילי - עבירות סמים

נחשדתם בעבירות סמים? חשוב שתדעו שיש מה לעשות בנדון. עורך דין פלילי מן המעלה הראשונה יוכל לסייע לכם, כל הדרך עד לזיכוי מלא

מדי שנה, ישראלים רבים מוצאים את עצמם מעורבים בעבירות סמים, החל מצריכת סמים והחזקת סמים, דרך החזקת סמים שלא לצריכה עצמית, ועד סחר בסמים, ייבוא וייצוא של סמים. כאמור,  מאות רבות של ישראלים נעצרים, מוגש נגדם כתב אישום והם מועמדים למשפט פלילי בגין העבירות הללו, וחלקן אף מובילות למאסר בפועל.

פעמים רבות, משטרת ישראל נוקטת בגישה מרחיבה בכל מה שקשור לעבירות סמים. גם החזקה או סחר בכמות מינימלית, ובפרט בסמים כמו מריחואנה, שנחשבת חוקית במדינות רבות בעולם, מהווה עילה מוצדקת למעצר ואף להגשת כתב אישום בשלב מאוחר יותר.

עבירות סמים – היכרות

עבירות סמים הן מה שמכונה על פי החוק "עבירות חשיפה". כלומר, אין אדם אשר מתלונן על הנעשה. המניע של מערכת החוק הוא מניעת השימוש הבלתי מבוקר בסמים על ידי הציבור, וכמובן מיגור העבירות הנוספות שמתקשרות לעולם הסחר בסמים.

מיותר לציין שלא כל מי שמקושר לעבירות סמים (ובפרט הקלות שבהן, כמו שימוש עצמי או החזקת סמים) הוא אדם המתקשר לחיי הפשע. ההיפך הוא הנכון. רבים מהם הינם אזרחים נורמטיביים מן השורה, ואת זה עורך הדין יבקש להוכיח בעת המשפט.

על מנת להשיג את התוצאה המיוחלת בתום ההליך המשפטי, שהיא מן הסתם זיכוי וסגירת התיק, יש צורך להיעזר בשירותיו של עורך דין פלילי טוב, כזה ששולט בתחום ויש מאחוריו ניסיון רב, ובפרט תיקים שסגר על הצד הטוב ביותר.

ישנם עורכי דין פליליים רבים, אולם יש צורך להתמקד בעורך דין שיש מאחוריו ניסיון עשיר בייצוג תיקים של עבירות סמים באופן ספציפי, כלומר עורך דין שמכיר את החוק לפרטי פרטים. כזה הוא משרד עורכי הדין יצחק בן חמו.

שימוש לצריכה עצמית

על-פי פקודת הסמים שימוש עצמי נחשב כלהלן:

  • קנאביס – 15 גרם.
  • חשיש – 15 גרם.
  • קוקאין – 0.3 גרם.

פקודת הסמים המסוכנים קובעת את העונשים הבאים:

  • עונש מאסר של עד 3 שנים על עבירות סמים של החזקה ושימוש בסם מסוכן.
  • עונש מאסר של עד 20 שנים על עבירות סמים של ייצור, הכנה, הפקה, יצוא, יבוא ומסחר.
  • עונש מאסר של 25 שנים על נתינת סם מסוכן לקטין, שידול קטין להשיג סם ושידול קטין להשתמש בסם מסוכן.
  • עונש חילוט רכוש – בפקודת הסמים המסוכנים קיימת אפשרות של חילוט רכושו של מי שהורשע על-ידי בית המשפט בעבירות בגין סחר בסמים. כאשר מציינים רכוש, הכוונה היא לכל רכוש אשר שימש או נועד לשמש לביצוע עבירות הסמים, או לחילופין רכוש שהושג במישרין או בעקיפין כשכר על ביצוע עבירות הסמים.
  • עונשים אופציונאליים נוספים בגין עבירות סמים: הטלת קנסות, פסילת רישיון נהיגה, פסילת רישיון רכב, פסילת רישיון עסק ואף פסילת החזקת דרכון ישראלי.

כאשר זו כמות החומר הנתפסת אצל החשוד, החזקה הינה כי השימוש הינו שימוש עצמי, ואם התביעה טוענת כי מדובר בעבירות סחר בסמים, עליה נטל ההוכחה. ואולם, אם כמות החומר הינה מעל זו המצוינת לעיל, החזקה הינה שמדובר בכמות שאינה לצריכה עצמית, ועל החשוד או הנאשם להפריך הנחה זו.

כל הדרך עד הזיכוי שלכם

כפי שאתם ודאי מבינים, עורך דין פלילי מן השורה הראשונה הוא האדם לו אתם זקוקים בזה הרגע. הוא יסייע לכם בכל הכלים המשפטיים העומדים לרשותו, ויבנה בעבורכם קייס משכנע שישיג את התוצאה המיוחלת.

החל משלב הייעוץ הראשוני, דרך כל הליכי השימוע ועד הדיון האחרון, עורך הדין הפלילי ילווה אתכם ויעשה הכל כדי לזכות אתכם. במילים אחרות – אם אתם נחשדים בביצוע עבירות סמים בימים אלו, אל תאמרו נואש, יש מה לעשות.

יש חשיבות רבה בבחירה הנכונה בעורך הדין הפלילי בשלב הראשוני ביותר, בעת המעצר. כבר בשלב קשה ומבלבל זה, שהוא שלב מסירת הגרסה במשטרה, יש לגבש אסטרטגיה יציבה ואיתנה שניתן יהיה להמשיך ולדבוק בה, שכן הגרסה שנמסרת בשלב זה היא בעלת משמעות רבה בכל הקשור למהלכים הבאים ואופן הטיפול בתיק על ידי הרשויות.

בעבור עורכי הדין הפליליים המרכיבים את משרד יצחק בן חמו, יצירתיות הינה ערך משמעותי במיוחד, לצד הסטנדרטים הגבוהים והמקצועיות. נשמח להקשיב באריכות לפרטי המקרה, ולאחר מכן, ביחד איתכם, לבנות אסטרטגיה שמותאמת לכם אישית ונתפרת למידותיכם. נשמח לסייע לכם כבר מהשלב הראשוני שהוא חקירת המשטרה, דרך הדיונים השונים בדרך ועד ערכאות עליונות יותר, במידת הצורך.

דוגמה לכתב אישום עבירות סמים

2עבירות-סמים

3עבירות-סמים

דילוג לתוכן