דיני תעבורה - נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות- כדאי לדעת

מדי שנה מעורבים עשרות בני אדם בתאונות דרכים כאשר הסיבה העיקרית לתאונה היא נהיגה בשכרות. מדובר בתופעה שהפכה בשנים האחרונות לשכיחה למדי בכבישים- צעירים רבים יוצאים לבילוי ונוהגים תחת השפעת אלכוהול, מה שגורם לעלייה בתאונות הדרכים. לפי פקודת התעבורה, שיכור הוא אדם הנמצא בגופו אלכוהול בכמות של 240 מיקרוגרם לליטר.

מהי בדיקת ינשוף

בדיקת הינשוף מסייעת למשטרה לבחון את רמת האלכוהול בדמם של הנהגים. יש חשיבות רבה לבצע את הבדיקה בהתאם לפרוטוקול הנמצא בידי המשטרה. במקרה זה, ההמלצה היא לא להגדיל ראש אלא לפנות לעורך דין המתמחה בתחום התעבורה.

 כזה הוא, עורך דין יצחק  בן חמו אשר מביא איתו ניסיון של שנים רבות בייצוג נהגים וזיכוי מאשמת נהיגה תחת השפעת אלכוהול.

מהו ריכוז האלכוהול המותר בדם

כפי שהזכרנו בתחילה, הסיבה העיקרית לקטל בכבישים היא נהיגה תחת השפעת אלכוהול. נהגים רבים אינם מודעים כלל לסכנות האורבות להם כתוצאה משימוש באלכוהול וכן לכמות האלכוהול המותרת בעת נהיגה.

לפי החוק, נהג אשר נתפס ונמצא בדמו ריכוז גבוה של אלכוהול יותר מ0.05% נחשב לנהג הנוהג תחת השפעת אלכוהול.

סירבתם לבצע בדיקת אלכוהול בדם- מה עכשיו?

לעיתים בשל הפחד נהגים הנתפסים תחת השפעת אלכוהול מסרבים לבצע בדיקת אלכוהול בדם. יש לכך מספר סיבות חלקם סבורים כי במידה ולא יבצעו את הבדיקה יהיה קיים קושי להוכיח כי נתפסו תחת עבירה של נהיגת תחת השפעת אלכוהול, ובנוסף חלקם מפחדים לבצע את הבדיקה בשל החשש להיתפס אפילו אם שתו כמות קטנה של אלכוהול.

חשוב לציין כי סירוב של ביצוע לבדיקת אלכוהול עשוי להחמיר את הבעיה ולכן חשוב להיוועץ עם עורך דין בתחום התעבורה.

מהו העונש הצפוי על נהיגה בשכרות

לפי סעיף 62 (3) בפקודת התעבורה, העונש על נהיגה תחת השפעת אלכוהול הוא פסילת רישיון הנהיגה לתקופה של שנתיים. עם זאת, ראוי לציין כי ישנם מקרים חריגים בהם בית המשפט יבחר להפחית את עונשו של הנהג ועל כך בהמשך.

כיצד  ניתן לצמצם את הנזק?

במקרה של נהיגה תחת השפעת אלכוהול, עורך דין בתחום התעבורה  יבחר לבחון מספר  כיוונים של הגנה:

  • ליקויים בראיות: ניתן לטעון כי הנהגה אינו אשם והראיות שנמצאו נגדו אינן קבילות או מדויקות מספיק. כך למשל, ניתן לטעון כי בדיקת הינשוף לא התבצעה בהתאם לנהלים ( השוטר לא המתין כרבע שעה לפני ביצוע הבדיקה).
  • נסיבות מקלות: ניתן למנות נסיבות מקלות כגון:
  • עבירה ראשונה
  • רמת אלכוהול נמוכה
  • אם נגרם נזק, אז לרכוש בלבד
  • במידה ונגרמה תאונה, התאונה הסתיימה ללא נפגעים.

ייצוג משפטי במקרים של נהיגה תחת השפעת אלכוהול

עורך דין יצחק בן חמו הינו בעל רקע נרחב בתחום התעבורה והוא ינחה אתכם באופן המקצועי ביותר כיצד יש לפעול במקרה ונתפסתם תחת השפעת אלכוהול וכן יגבש את הנתונים מול המשטרה.

דילוג לתוכן